Poradnik

GDY OSOBA ZMARŁA W DOMU

W tej sytuacji należy bezzwłocznie wezwać lekarza, który stwierdzi zgon oraz przygotuje tak zwaną kartę zgonu. Następnie należy skontaktować się z zakładem pogrzebowym dzwoniąc pod numer całodobowy. Jeśli zdecydują się Państwo na powierzenie tego zadania Zakładowi Pogrzebowemu Andrzej Głomb w Lublińcu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 603 687 686 lub 787 990 998. Pracownicy naszego domu pogrzebowego pojawią się, najszybciej, jak to tylko możliwe, po odbiór ciała Zmarłej Osoby i przewiozą je z szacunkiem do chłodni.

Bliscy Zmarłego natomiast z dowodem osobistym i kartą zgonu powinni udać się do Urzędu Stanu Cywilnego po akt zgonu. Obecnie bezpłatnie wydawany jest tylko jeden egzemplarz, za każdy kolejny zapłacą Państwo 22 zł. Jeden oryginał bezwzględnie potrzebny jest do ZUS-u, prosimy zatem pobrać minimum 1 dodatkowy egzemplarz.

Następnie należy udać się do zakładu pogrzebowego wraz z takimi dokumentami, jak karta zgonu, akty zgonu, kserokopia dowodu osobistego osoby zajmującej się pogrzebem (ksero możemy wykonać nieodpłatnie na miejscu) i zielona karta emeryta/rencisty (osoby zmarłej), lub jeżeli rodzina nie jest w stanie jej odnaleźć-ostatni odcinek emerytury lub renty.

Zakład Pogrzebowy Andrzej Głomb z Lublińca może pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności i organizacji pogrzebu, jeżeli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszych usług.

GDY OSOBA ZMARŁA W SZPITALU LUB W DOMU OPIEKI

Gdy śmierć nastąpiła w placówce medycznej bądź opiekuńczo-leczniczej – w takiej sytuacji pierwszą z rzeczy, jaka musi nastąpić, jest identyfikacja Zmarłego przez najbliższego krewnego. W przypadku niejasnej przyczyny śmierci może on wyrazić zgodę na sekcje. Po wydaniu dowodu osobistego i karty zgonu zmarłej osoby należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego po akty zgonu.

Następnie dopełniamy wszelkich formalności w Zakładzie Pogrzebowym.

Kremacja, transport ciała oraz oprawa muzyczna uroczystości pogrzebowej to tylko niektóre usługi które oferuje nasz zakład pogrzebowy. Zajmujemy się również ogólną organizacją pogrzebów. Więcej szczegółów uzyskają Państwo kontaktując się z nami telefonicznie bądź osobiście, w czasie zarezerwowanym wcześniej na osobistą wizytę w naszym biurze w Lublińcu przy ul. Powstańców Śląskich 7.

 

GDY OSOBA ZMARŁA W INNYM MIEJSCU NIŻ POWYŻSZE

Jeśli przyczyną zgonu jest samobójstwo, wypadek lub morderstwo wezwane pogotowie powiadomi policję, która zawiadomi prokuraturę i ciało zmarłej osoby zostaje przewiezione do zakładu medycyny sądowej w celu przeprowadzenia sekcji.

Po przeprowadzeniu sekcji otrzymają Państwo z Prokuratury zezwolenie na wydanie ciała zmarłego. Dokument ten jest wymagany, aby Zakład Medycyny Sądowej mógł wydać ciało zmarłego. W tym przypadku kartę zgonu otrzymamy właśnie od Zakładu Medycyny Sądowej.

Z dowodem osobistym oraz kartą zmarłej osoby udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego. Na tej podstawie zostaną wydane akty zgonu. Z dokumentami udajemy się do wybranego zakładu pogrzebowego.

Gwarantujemy, że Zakład Pogrzebowy Andrzej Głomb w Lublińcu jest gotowy, aby pomóc Państwu w każdej okoliczności związanej ze śmiercią Bliskiej Osoby.

Jeżeli któraś z opisanych powyżej procedur albo czynności jest dla Państwa niejasna – prosimy o kontakt z naszym zakładem pogrzebowym pod całodobowy numer telefonu 603 687 686 lub 787 990 998.