Usługi

Zakład Pogrzebowy Andrzej Głomb oferuje Państwu kompleksową obsługę uroczystości pogrzebowych i wszechstronną pomoc w przejściu przez tak trudne wydarzenie, jakim jest odejście bliskiej osoby. Formalności nie powinny być problemem – gdyż ich dopełnienia podejmuje się nasza firma z Lublińca.

Po śmierci bliskiej osoby trzeba uzyskać liczne dokumenty, w tym:

  • świadectwo zgonu zmarłego (karta zgonu) – otrzymuje się ją od lekarza,
  • skrócony odpis aktu zgonu – należy je odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego; trzeba okazać dowód osobisty zmarłego oraz świadectwo zgonu.

 

Zdobywszy te dokumenty, należy udać się do kancelarii parafialnej lub domu pogrzebowego, aby ustalić datę, godzinę i formę pogrzebu. W ramach Usług Pogrzebowych Andrzej Głomb oferujemy wszelką niezbędną pomoc w załatwieniu wymaganych formalności.

Uroczystość pogrzebowa i pochówek

To, w jaki sposób zostanie zorganizowana uroczystość pogrzebowa, zależy od decyzji rodziny lub woli osoby zmarłej. Pogrzeb bowiem to wydarzenie indywidualne, dlatego dobór usług powinien podkreślać niepowtarzalność Zmarłego. Dom Pogrzebowy Andrzej Głomb jest w stanie zorganizować zarówno pogrzeb wyznaniowy, jak i świecki.

Katalog usług pogrzebowych, który oferuje Zakład Pogrzebowy Andrzej Głomb w Lublińcu jest na tyle obszerny, że będzie odpowiadał wszelkim potrzebom. Oprócz kompleksowej obsługi samej uroczystości pogrzebowej, istnieje również możliwość skorzystania z kosmetyki pośmiertnej lub zakupu ubrania dla zmarłego. Pracownicy zakładu pogrzebowego mogą również zamówić w imieniu rodziny kwiaty, oprawę muzyczną, a także zająć się drukiem klepsydr lub nekrologów w prasie.

 

Przygotowanie i uroczystość pogrzebowa

Zapewniamy, że ciało zmarłego jest traktowane przez nas z najwyższym szacunkiem już od momentu jego eksportacji z miejsca zgonu. Do dnia pogrzebu spoczywa w chłodni, skąd potem jest przewożone na uroczystość pogrzebową.

W tych trudnych chwilach, gdy trzeba dokonywać ważnych wyborów, nie pozostawiamy naszych Klientów bez wsparcia. Pracownik naszego Domu Pogrzebowego doradzi w zakresie wyboru trumny. pięknej urny oraz innych akcesoriów pogrzebowych. Posiadamy krzyże różnej wielkości, a także tabliczki, na których można wygrawerować dowolny tekst.

Doświadczeni floryści przygotują dla Państwa odpowiedni wystrój kaplicy oraz wieńce pogrzebowe i wiązanki kwiatów. W czasie ceremonii pogrzebowej także dbamy o wszystkie detale: używany jest baldachim, a trumna z ciałem wystawiona jest na katafalku.

 

W ważnych chwilach warto zaufać profesjonalistom

Zakład Pogrzebowy Andrzej Głomb to firma z wieloletnim doświadczeniem, która może poszczycić się fachowym i taktownym podejściem do uroczystości pogrzebowej. Doskonale rozumiemy, że odejście bliskich jest dla członków rodziny bardzo trudne i bolesne. Rozumiemy, jak wielka trauma towarzyszy odejściu bliskiej osoby, dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji o każdej porze, oferując dojazd do Klientów.

Wiemy, że czasami śmierć zaskakuje bliskie nam osoby z dala od domu – w czasie wyjazdu do innego miasta lub państwa. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, doświadczenie, wiedza i znajomość prawa daje nam możliwość sprawnego sprowadzenia zwłok zmarłego z dowolnego miasta w Polsce lub za granicą. Transport międzynarodowy odbywa się z zachowaniem wszelkich procedur do tego celu wyznaczonych.

Zakład Pogrzebowy Andrzej Głomb to profesjonalizm i wysoka jakość usług, którą potwierdzają rzesze zadowolonych Klientów.